XX FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK - GALERIA
XX FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK W ŻEGOCINIE
12-13.01.2019
Organizatorzy :
Ośrodek Kultury w Żegocinie
przy współudziale:
Stowarzyszenia Miłośników Wsi Żegocin
Kółka Włościanek w Żegocinie
Pod patronatem Starosty Pleszewskiego – Macieja Wasielewskiego
i Wójta Gminy Czermin – Sławomira Spychaja
93 wykonawców zaprezentowało 70 utworów w trzech kategoriach wiekowych.
Oceny dokonała komisja artystyczna w osobach:
- Danuta Bąkowska – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej im.
W. Kilara w Pleszewie - Lech Wierzbowski – aktor Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu
- Sławomir Pankowiak – nauczyciel muzyki, kompozytor
Koncert Galowy prowadził Lech Wierzbowski – aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu i juror XX Festiwalu Kolęd i Pastorałek.
W organizacji festiwalu pomagali:
Iwona Twardowska, Daniela Królak, Dorota Serafin, Justyna Wojcieszak - członkowie Stowarzyszenia Miłośników Wsi Żegocin
Jacek Krawczyk – akustyk
Marek Zajdler – obsługa techniczna
Sponsorzy Festiwalu:
- Andrzej Grzyb poseł do Parlamentu Europejskiego
- Andrzej Wojtyła – Senator RP
- Piotr Walkowski – Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej
- Starostwo Powiatowe w Pleszewie
- Urząd Gminy w Czerminie
- Bank Spółdzielczy w Pleszewie
- Tadeusz Rak Spomasz SA Pleszew
- Maria Zbigniew Ozdowscy
- Elżbieta Przemysław Walczakowie
- Krystyna Bogdan Skitkowie
- Maria Dariusz Stawscy
- Bernadeta Eugeniusz Fengierowie
- Maria Korzeniewska
- Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Kowalew - Dobrzyca
- Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Kotlin
PROTOKÓŁ
XX Festiwalu Kolęd i Pastorałek
Żegocin 2019
Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
I KATEGORIA
Nagrody w I kategorii wiekowej wręczyła Marietta Cierniak – zastępca wójta Gminy Czermin.
I MIEJSCE - Ada Jarek „Zaśnij Dziecino” DK Kotlin
II MIEJSCE - ex aequo:
Zespół Pierwszaki „Pastorałka od serca do ucha” SP Żegocin
Natalia Kłakulak
Marta Owczarek
Aleksandra Paprzycka
Dominik Ciesielski
Szymon Skałecki
Marcel Wojcieszak
Zespół „Spontaniczne Trio Wokalne”
Szkoła Muzyczno - Artystyczna „ FortePiano” Stawiszyn
„Świąteczny śnieg ”
Zofia Kwinta
Gabriela Mikołajczyk
Nicola Majorek
III MIEJSCE - ex aequo:
Karina Pelka „Lulajże Jezuniu” GOK Chocz
Antonina Wielgosz „Zaśnij Dziecino” DK Kotlin
Marianna Józefina Piątkowska Zbiersk „Przybieżeli do Betlejem” Zbiersk
Nagrodę dla najmłodszego uczestnika festiwalu, którą ufundowała pani Maria Korzeniewska otrzymała Łucja Kuźniacka z OK Żegocin („Gore gwiazda”)
WYRÓŻNIENIA:
Oliwia Kłobuch „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi” SP Żegocin
Klaudia Mikuła „Święta, święta” Szkoła Muzyczno – Artystyczna
„Fortepiano” w Stawiszynie
II KATEGORIA
Nagrody w II kategorii wiekowej wręczył Robert Mikołajczak – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Pleszewie
I MIEJSCE - Gabriela Garbowska „Noel” SP nr 16 Kalisz
II MIEJSCE - ex aequo:
Krystian Matłoka „Bardzo cicha noc” GOK Chocz
Kapela dziecięca Zespołu Folfklorystycznego „Snutki”
z Potarzycy „Od serca do ucha”
Łucja Dziatkiewicz
Fryderyk Jankowski
Hanna Mucha
Jagoda Pawlak
III MIEJSCE - ex aequo:
Wiktor Jabłoński „Skrzypi wóz” MGOK Zagórów
Rozalia Wiktoria Piątkowska „Mario, czy już wiesz?” Zbiersk
WYRÓŻNIENIA:
Cornelia Andrzejak „Noel” Stowarzyszenie Muzyczno - Artystyczne „Nutka”
w Stawiszynie
Dawid Janicki „Kiedy nam do siebie bliżej” Stowarzyszenie Muzyczno - Artystyczne „Nutka” w Stawiszynie
Szymon Jóźwiakowski „O gwiazdo betlejemska” SP Lutynia
Bartłomiej Ośkowiak „Niech każdy o bliskich pamięta”
Szkoła Muzyczno - Artystyczna „ FortePiano” Stawiszyn
„Świąteczny śnieg ”
Marta Sieradzka „Cicha noc” SP Żerków
III KATEGORIA
Nagrody w III kategorii wiekowej wręczyli Andrzej Wojtyła Senator RP oraz Agnieszka Kamińska - asystentka biura poselskiego europosła Andrzeja Grzyba.
I MIEJSCE - Wiktoria Krakowska „Narodziny Olga” MDK Konin
Wyjazd do Brukseli połączony ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego ufundowany przez Andrzeja Wojtyłę –Senatora RP
II MIEJSCE - ex aequo:
Agnieszka Wojcieszak ,,Kolęda dla nieobecnych” OK Żegocin
Julia Graczyk „Gore gwiazda Jezusowi”
Stowarzyszenie Muzyczno - Artystyczne „Nutka” w Stawiszynie
III MIEJSCE - ex aequo:
Marta Budzińska „Bambino Jazzu” DK Kotlin
Michalina Matuszak „Tyle złota i Purpury” SP Żerków
Zespół OK Żegocin „Pastorałka od serca do ucha”
Wiktoria Andrysiak
Kornelia Krysińska
Michalina Palak
Agnieszka Wojcieszak
WYRÓŻNIENIA:
Izabela Piechowiak „Nie było miejsca dla Ciebie” GOK Chocz
Sandra Tomczak „Uciekali” GOK Jaraczewo
Paulina Pirucka „Gdy Śliczna Panna” MDK Konin
Duet Julia Stróżczyk & Natalia Mikołajczak Wieczyn „Kolęda dla tęczowego Boga”
Marszewska Orkiestra Szkolna „Hark! The Herald Angels Sing”
Zespół Szkół Przyrodniczo - Politechnicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Marszewie
Mateusz Michniacki
Natalia Rybarczyk
Julia Kalinowska
Maciej Szymoniak
Kajetan Kaczmarek
Daniel Szymański
Sebastian Bednarek
Marcin Abramowicz
Adrian Wejman
pod dyr. Alicji Sobczak
GRAND PRIX XX Festiwalu Kolęd i Pastorałek - wyjazd do Brukseli połączony
ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego ufundowany przez Andrzeja Grzyba – posła do Parlamentu Europejskiego
otrzymała SANDRA MICHALAK z Zespołu Szkół w Chociczy.